Entries of “Kaunas Ice Winter Cup 2018”

 Updated 08/02/2018

Pre-Chicks B Girls    
1.    DZIKUN Sofiya Minsk-arena BLR
2.    AKULAVA Auhustsina Minsk-arena BLR
3.    KSENDZOVA Kristina Speigas LTU
4.    MAZUKNAITE Atene Speigas LTU
5.    CHUMAKOVA Olesya GOO DUK “Champion“ BLR
6.    KAZLAUSKAITE Leja Sidabrine paciuza LTU
7.    DRAVNEL Elija Sidabrine paciuza LTU
     
Chicks B Girls    
1.    LETIVSKAYA Veronika Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    ASTAMONOVA Sofija Speigas LTU
3.    JEFREMENKO Eva Speigas LTU
4.    PASHKOVSKAYA Amelia FOK “Druzhba” RUS
5.    SAMSON Sofia FOK “Druzhba” RUS
6.    JUSKAITE Gabriele Sidabrine paciuza LTU
7.    MARCISAUSKAITE Marija Sidabrine paciuza LTU
8.    LARCENKO Milena Sidabrine paciuza LTU
9.    PALKEVICIUTE Ema Sidabrine paciuza LTU
10.  SLIZAUSKAITE Adriana Ledo magija LTU
11.  GICEVSKA Paulina Ledo magija LTU
12.  ULEVIC Zlata Sidabrine paciuza LTU
13.  GAILIUTE Urte Ciuoziu.lt LTU
14.  BUTRIMAVICIUTE Elita ESSM LTU
15.  VALAISAITE Austeja ESSC Svaja LTU
16.  VEZELYTE Justina ESSC Svaja LTU
17.  VAICIUKEVICIUTE Emilija ESSC Svaja LTU
18.  PRUSAITE Urte-Isabel ESSC Svaja LTU
19.  KACINSKAITE Aiste ESSC Svaja LTU
20.  BALTRIMAVICIUTE Milena Baltu ainiai LTU
21.  JUCEVICIUTE Lukne Baltu ainiai LTU
22.  NOREIKYTE Patricija Baltu ainiai LTU
     
Chicks B Boys    
1.    TRUNTSAS Ilya FOK “Druzhba” RUS
     
Cubs B Girls    
1.    GUBAREVA Uliana Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    BELEVICA Paula JLSS LAT
3.    GAILE Aurelija Speigas LTU
4.    OSIPAUSKAITE Liepa Baltu ainiai LTU
5.    ARTEMENKO Upe Paula Tvizlas LTU
6.    SLUCHANKA Darya GOO DUK “Champion“ BLR
7.    ZHYKHAR Kseniya GOO DUK “Champion“ BLR
8.    SEMASKO Gabriele Sidabrine paciuza LTU
9.    MAKAREVIC Milita Ledo magija LTU
10.  KATKUTE Adelija ESSC Svaja LTU
11.  KOMICIUTE Ema ESSC Svaja LTU
12.  MALINKINAITE Meda Baltu ainiai LTU
13.  KOSTIUCENKO Aleksandra Baltu ainiai LTU
14.  GRINKEVICIUTE Marija Baltu ainiai LTU
     
Springs B Girls    
1.    COPOROVAITE Ula ESSC Svaja LTU
2.    KARTENE Diana Viktorija ESSM LTU
3.    KIJANSKAITE Kamile ESSM LTU
4.    KUZNECOVA Ksenija Sidabrine paciuza LTU
5.    NOREIKAITE Daniele Ledo magija LTU
6.    RINKEVICIUTE Gabriele ESSM LTU
7.    SVENCIONYTE Emilija ESSC Svaja LTU
8.    TOLVAISAITE Gabriele ESSC Svaja LTU
     
Chicks A Girls    
1.    AFXENTIOU Maria Nelly Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    SHURKAEVA Ekaterina GCOR Minsk BLR
3.    LAIKOVA Alesia GCOR Minsk BLR
4.    AMELYANIUK Zlata Brest club BLR
5.    DOLGICH Eva Speigas LTU
6.    KUZMENKO Ksenia Ledo fejerija LTU
7.    KISKYTE Ariele Tvizlas LTU
8.    SAMETS Karyna SDUSHOR Minsk BLR
9.    PROKOPJEVAITE Evita Baltu ainiai LTU
10.  RIAUKAITE Atene Ledo magija LTU
11.  SYCHOVA Mariya Vitebsk BLR
12.  TRIPONAITE Egle ESSC Svaja LTU
13.  SINIAVSKYTE Milana Speigas LTU
     
Chicks A Boys    
1.    GRIGOSAITIS Konstantinas ESSC Svaja LTU
     
Cubs A Girls    
1.    AMELCHUK Chrystsina SDUSHOR Minsk BLR
2.    BELCHANKA Lizaveta SDUSHOR Minsk BLR
3.    CHUMAKOVA Alisa GOO DUK “Champion“ BLR
4.    DOROFEJEVA Marija Ledo fejerija LTU
5.    MICHALOVSKA Viktorija Baltu ainiai LTU
6.    MOROZOVA Ksenija Baltu ainiai LTU
7.    NARBUTAITE Meta Barbora Tvizlas LTU
8.    POCIUTE Gabija Baltu ainiai LTU
9.    RUDAKOVA Zlata JLSS LAT
10.  SEVLUCKYTE Milda Baltu ainiai LTU
11.  STARIKAVA Agata SDUSHOR Minsk BLR
12.  SVEIKAUSKAITE Ruta Speigas LTU
13.  VARANOVICH Margaryta SDUSHOR Minsk BLR
14.  VARIAKOJYTE Meda Baltu ainiai LTU
15.  VATAZHOK Margaryta SDUSHOR Minsk BLR
     
Cubs A Boys    
1.    PRUSAKOU Prohar SDUSHOR Minsk BLR
2.    CHRAMCENKO Dominykas

3.    KORABELNIK Daniel

Baltu ainiai

Tvizlas

LTU

LTU

     
Basic Novice A Girls    
1.    AFXENTIOU Christiana Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    ALADJEVA Jekaterina Riga Ice LAT
3.    CHEKALINA Viktoria Dynasty Figure Skating Club RUS
4.    DRUZ Maryna Vitebsk BLR
5.    EIDUKEVICIUTE Lukrecija Baltu ainiai LTU
6.    HALAVEICHUK Zlata Pruzhany BLR
7.    KHADAROVICH Ulyana Pruzhany BLR
8.    MAZELYTE Kotryna Baltu ainiai LTU
9.    OSTASHEVSKA Emilija JLSS LAT
10.  OZOLA Emilija JLSS LAT
11.  PRANUKEVICIUTE Andre ESSM LTU
12.  REGINEVIC Darja Speigas LTU
13.  SLIZAITE Emilija Ledo magija LTU
14.  ZVAIGZNE Laura Riga Ice LAT
     
Basic Novice A Boys    
1.    KORKACH Kirill JLSS LAT
2.    TROFIMOV Anton JLSS LAT
     
Basic Novice B Girls    
1.    KOSNO Pola UKŁF Ochota Warszawa POL
2.    DIMANTE Evelina Riga Ice LAT
3.    SALOGUB Anastasija Ledo fejerija LTU
     
Advanced Novice Girls    
1.    DAMCIKAITE Saule Eissportclub Zürich oerlikon SUI
2.    ZAGZINA Polina   LTU
3.    KOSHKINA Sofiya SDUSHOR Minsk BLR
4.    ZHYHALSKAYA Yuliya SDUSHOR Minsk BLR
5.    HUMINSKAYA Aryna SDUSHOR Minsk BLR
6.    SHUTKO Nastassiya SDUSHOR Minsk BLR
7.    BATSENKOVA Aliaksandra SDUSHOR Minsk BLR
8.    MACKEVICIUTE Elze Baltu ainiai LTU
9.    GAIDUK Lizaveta SDUSHOR Minsk BLR
10.  KRYVARUCHANKA Viktoryia SDUSHOR Minsk BLR
11.  NORBUTAITE Auguste

12.  KANEDA Selina

Baltu ainiai

Baltu ainiai

LTU

LTU

     
Junior Ladies    
1.    BIRGELAITE Katryna Baltu ainiai LTU
2.    RAMANAUSKAITE Paulina Baltu ainiai LTU
3.    BABICH Anastasiya GOO DUK “Champion“ BLR
4.    MOLEVICIUTE Dominyka   LTU
     
Senior Ladies    
1.    KROPA Elzbieta Baltu ainiai LTU
     
Beginners Pre-Young Girls 2007-2008    
1.    KOCHKAREVA Anna Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    LETIVSKAYA Polina Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
3.    CHIPLIEVA Elizaveta Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
4.    BELAEVA Anastasia FOK “Druzhba” RUS
5.    OSIPOVA Polina FOK “Druzhba” RUS
6.    ARTEMYEVA Zlata FOK “Druzhba” RUS
7.    KIRKILE Greta Sidabrine paciuza LTU
8.    MALINAUSKAITE Marija Sidabrine paciuza LTU
9.    SNARSKAITE Kornelija ESSM LTU
10.  RATKEVICIUTE Faustina ESSC Svaja LTU
11.  STANKEVICIUTE Milita Baltu ainiai LTU
12.  BUDRYTE Urte Marija Baltu ainiai LTU
13.  VOLKAVICIUTE Mante Baltu ainiai LTU
     
Beginners Pre-Young Girls 2004-2006    
1.    CHIPLIEVA Varvara Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    STANIULYTE Tija Ledo elita LTU
3.    MAZUKNAITE Aleksandra Speigas LTU
4.    MARINIC Emilija Speigas LTU
5.    ASTAMONOVA Darija Speigas LTU
6.    KARUSEVA Valerija Speigas LTU
7.    VARYGINA Ekaterina FOK “Druzhba” RUS
8.    BROZAITYTE Emile Tvizlas LTU
9.    KULIKAUSKAITE Emile Sidabrine paciuza LTU
10.  GRASYTE Ema Ledo magija LTU
11.  MALINOVSKAJA Saule Ledo magija LTU
12.  PRANUKEVICIUTE Emilija ESSM LTU
     
Beginners Pre-Young Boys    
1.    MARYASHIN Vyacheslav Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
     
Beginners Young Ladies    
1.    FEDORIV Lidiia Amathusia Figure Ice Skating Club CYP
2.    IGNATAVICIUTE Ieva Ledo elita LTU
3.    LIPEIKAITE Vytaute   LTU
4.    CEBATARIUNAITE Kamile Ledo magija LTU
     
Adult Bronze Ladies I    
1.    AULASEVICH Viktoryia   BLR
2.    BONDARENKO Irina   BLR
3.    PAZERECKAITE Diana   LTU
     
Adult Bronze Ladies II    
1.    ZAIATS Lena   BLR
     
Adult Silver Ladies    
1.    LABUTYTE-ATKOCAITIENE Inga   LTU
2.    MIKHAILAVA Nataliya   BLR
3.    BALASHEVICH Maryana GOO DUK “Champion“ BLR
     
Adult Gold Ladies    
1.    SNOPKOVA Darya GOO DUK “Champion“ BLR